4 нових фабрики за 5 років: план модернізації виробництва ОГХК

АТ “Об’єднана гірничо-хімічна компанія” підготувало комплексну програму модернізації виробництва, відповідно до якої планується зведення чотирьох нових фабрик на Іршанському ГЗК упродовж п’яти найближчих років. Інвестиції у будівництво нових об’єктів оцінюються у 1,2 млрд грн.

Проєкт буде представлений потенційним інвесторам у межах підготовки до приватизації ОГХК.

Сировинною базою для фабрик стануть нові ділянки Межирічного родовища. Відповідно до програми модернізації виробництва планується, що першочергово має бути введена в експлуатацію суха збагачувальна фабрика, де здійснюватиметься переробка концентратів з великим вмістом сидериту та ільменіту. Вартість побудови фабрики становить близько 300 млн грн, строки зведення складають 2 роки.

Станом на сьогодні ОГХК продовжує роботу з отримання нових ліцензій на розробку вищезазначених ділянок. За попередніми підрахунками використання нових ділянок Межирічного родовища принесе валовий дохід у розмірі 6,6 млрд грн. Розширення ресурсної бази забезпечить підвищення капіталізації компанії напередодні приватизації та спростить інтеграцію ОГХК у світовий ринок титану. “За два роки розпочнуться роботи з експлуатації нових ділянок Межирічного родовища, тож зараз нам необхідно налаштувати виробництво до розроблення нових покладів – більш складних. Ми вже провели тестування руди Букинської ділянки Межирічного родовища в австралійській компанії AML. Відповідно до результатів тестування ми підтвердили технологію збагачення ільменітово-сидеритових руд та узгодили передпроєктні роботи. Ці заходи стануть запорукою підвищення капіталізації компанії на приватизаційному конкурсі”, – зазначає Peter Davis, т.в.о голови правління АТ “ОГХК”.