21 мільйон гривень інвестує ОГХК в оновлення системи водопостачання у Вільногірську

ОГХК розпочала реконструкцію водозабірних споруд насосної станції філії «ВГМК». Оновлення системи водопостачання, у яке АТ «ОГХК» вкладе щонайменше 21 млн грн, проходитиме в два етапи.

Перший етап, розрахований на 70 днів, – перенесення точки водозабору, що передбачає укладання трьох магістральних водоводів з виносом на 90 м від берегової лінії на фарватер річки Дніпро і з зануренням на 10 метрів. Це дозволить мати більш якісну технічну воду вже на етапі водозабору безпосередньо з річки. А встановлені на голівках цих трубопроводів рибозахисні споруди та первинні касетні фільтри дозволять проводити первинну фільтрацію води на етапі підйому її з річки.

Цей проєкт також передбачає модернізацію системи очищення технічної води під час першого підйому. Безпосередньо на насосній станції с. Домоткань буде встановлена станція хлорування, яка дозволить проводити первинне знезараження і транспортувати в цех первинно хлоровану воду. Потім, застосовуючи діючу технологію «очищення-осадження-хлорування», Цех водопостачання зможе отримувати чисту воду, що відповідатиме за всіма показниками необхідним вимогам.

Після впровадження проєкту з переносу водозабору планується повністю замінити великий відрізок водоводів, який проходить по дну річки Дніпро біля с. Чонгарівка. Проєкт передбачає складні водолазні роботи на значній глибині. Заміна так званих дюкерів, підводних трубопроводів, дозволить експлуатувати цей водовід ще мінімум 15–20 років.

Якість технічної води, що використовується у технологічних процесах філії «ВГМК», і питної, яка надається комунальним підприємствам Вільногірська, знижується через щорічне цвітіння Дніпра. На цей період Цех водопостачання Вільногірського ГМК переходить на посилений режим роботи, аби гарантувати безпечність питної води, яка надається комунальним підприємствам міста. Спеціалісти цеху проводять додаткові очищення резервуарів, посилено знезаражують воду та щоденно контролюють її якість за усіма без винятку параметрами.