• umcc.titanium

$38 млн боргу офшорів перед ОГХК виникли через невигідні контракти, укладені екскерівниками

Невигідні контракти були укладені за час роботи ексменеджера Руслана Журила та його першого заступника Олександра Гладушка у 2019 році.


Іноземні фірми Bollwerk Finanzierungs- und Industriemanagement AG (Австрія) та Defessa Trans F.Z.E (ОАЕ) мають борг перед «Об’єднаною гірничо-хімічною компанією» в розмірі $38 млн.


Контрагенти Bollwerk Finanzierungs- und Industriemanagement AG (Австрія) та Defessa Trans F.Z.E (ОАЕ) мали ще півроку тому провести оплату за отриману продукцію. Проте досі її не виконали.


Важливо, що однією з головних умов контрактів, за якими виникла заборгованість, було відтермінування оплати на понад піврічний строк, а в деяких випадках відстрочка могла становити 365 днів. Такі умови контрактів аж ніяк не були спрямовані на захист майнових інтересів ОГХК.


За час роботи Журила, Гладушка, а також колишнього заступника генерального директора з комерційних питань ДП «ОГХК» Юрія Перцева саме іноземні компанії з офшорним статусом Bollwerk і Defessa Trans були нав'язані контрагентам на зовнішніх ринках як представники АТ «ОГХК».


Перші зовнішньоекономічні контракти на постачання титанової сировини з даними контрагентами були укладені ще в січні 2015 року.


Зазначені іноземні компанії з самого початку співпраці були невигідними й практично монопольними покупцями продукції ОГХК, проте керівництво ОГХК продовжувало укладати з ними контракти до 2019 року, вимиваючи державні кошти.


Ці фірми досі залишаються на міжнародному ринку TZMI та намагаються видавати себе за добросовісних партнерів — представників АТ «ОГХК», чим вводять в оману кінцевих споживачів та інших покупців продукції підприємства.


Наприкінці 2020 року ОГХК почала процес стягнення боргу через Міжнародний комерційний арбітражний суд при Торгово-промисловій палаті України.


Такі кроки не залишають сумнівів у іноземних споживачів продукції ОГХК, що Bollwerk Finanzierungs- und Industriemanagement AG (Австрія) та Defessa Trans F.Z.E (ОАЕ) не можуть розглядатись як торговельні представники державного акціонерного товариства «Об’єднана гірничо-хімічна компанія», а навпаки — є ненадійними контрагентами з сумнівною репутацією.Зловживання попереднього керівництва, зокрема Руслана Журила та Юрія Перцева на АТ «ОГХК», перебувають у фокусі уваги детективів НАБУ та САП.


Із 2016 року правоохоронні антикорупційні органи здійснюють розслідування за фактами їхніх зловживань при експорті титанової сировини через ці посередницькі фірми.

01033 м. Київ,

вулиця Жилянська, 35

044-359-02-50

info@umcc-titanium.com

© 2020 UMCC-TITANIUM.COM ALL RIGHTS RESERVED