АТ «ОГХК» оптимізувала структуру управління виробництвом

На філії «ВГМК» оновилась структура управління. Про основні зміни та переваги нової системи управління підприємством розповів начальник філії Володимир Миколайович Криштоп.– Володимире Миколайовичу, чим викликана зміна структури управління Вільногірським комбінатом?


– З кінця лютого 2021 року я працюю в якості першої особи на філії «ВГМК». Одне з моїх найголовніших завдань – постійне покращення керованості підприємством та підвищення ефективності у виконанні роботи. Важливим аспектом цього є темп прийняття рішень та їх реалізація. А швидкість процесів напряму залежить від системи управління.


Я звернувся до головного офісу ОГХК зі своєю пропозицією переглянути структуру управління ВГМК, зменшити навантаженість робочими обов’язками певних посад, передовсім – головного інженера. Керівництво компанії мене вислухало, прийняло до уваги моє звернення та погодилось з логікою доводів. Кілька разів це питання розглядалося керівництвом компанії, вносились деякі зміни, і, зрештою, правлінням було погоджено нову структуру філії.


– Розкажіть, будь ласка, більше про нову структуру управління ВГМК.


– Комбінат – це, по-перше, виробництво з цілим комплексом циклів робіт – підготовчих, розкривних, видобувних, транспортувальних, збагачувальних тощо. І всі повинні працювати на це. На підприємстві, безсумнівно, повинна бути ланка, яка консолідуватиме вирішення всіх виробничих питань – видобуток, збагачення та випуск готової продукції. І, відповідно, людина, яка цю ланку очолить, – заступник начальника філії з виробництва.


Інші ж ланки структури підприємства повинні забезпечувати якісне функціонування основного виробництва. Ланка головного інженера – стабільність, безаварійність роботи підприємства, дотримання певних термінів і оптимальних витрат. Служба матеріально-технічного постачання і тендерних закупівель – придбання необхідних деталей, матеріалів, комплектуючих. Звичайно, однією з важливих ланок у цій структурі є служба заступника філії з питань охорони праці та промислової безпеки. А також служба заступника начальника філії зі стратегії розвитку бізнесу, яка має продати нашу продукцію. І, безсумнівно, служби, які відповідають за економіку та питання загального характеру. На мою думку, в даній структурі все вкладається в певну логіку.


– Чи слід чекати на якісь кадрові зміни внаслідок зміни системи управління комбінатом?


– З нових посад, які з’явились у новій структурі – це заступник начальника філії з виробництва, заступник начальника філії з питань матеріально-технічного постачання і тендерних закупівель.


Ще одна нова посада – помічник начальника філії. Це людина, яка виконує будь-які доручення начальника, пов’язані як з внутрішньою, так і з зовнішньою комунікацією підприємства. Контактує з головним офісом ОГХК, містом, партнерами, підрядниками тощо. Будь-яке прийняте рішення не принесе жодної користі підприємству, якщо воно не впроваджено в життя. Відповідно, повинна бути служба або конкретна особа, яка б контролювала впровадження рішень керівництва. Я планую делегувати право підпису за певними напрямами, тож помічник начальника філії зможе сам приймати ті управлінські рішення, які знаходитимуться в рамках його компетенції.


На сьогодні сформувалася нормальна дійова команда, яка готова до виконання усіх поставлених компанією завдань. Нова структура, на мій погляд, є керованою, прозорою, правильною стосовно оперативності прийняття рішень. Зміни підвищать ефективність управління виробництвом Вільногірського комбінату.