• umcc.titanium

АТ “Об’єднана гірничо-хімічна компанія” заявляє про чергову спробу зриву приватизації


За повідомленням правління АТ “ОГХК”, сьогодні, 13 січня 2021 року, відбуваються обшуки на території Вільногірського гірничо-збагачувального комбінату, у центральному офісі в Києві та в помешканнях окремих працівників компанії.


Слідчі дії відбуваються в межах кримінального провадження, зареєстрованого в серпні минулого року, ще до вчинення начебто протиправних дій.


Слід зазначити, що це вже не перша спроба зірвати приватизацію АТ “ОГХК”: у серпні 2020 року зловмисники висипали з 10 вагонів-хоперів "Об’єднаної гірничо-хімічної компанії" ільменітовий концентрат, який відвантажувався за контрактом з американським холдингом Chemours, а до того здійснили підпал автомобіля менеджера компанії.


Процес виставлення АТ “ОГХК” на прозорий аукціон зараз на фінішній прямій. Він очікується у першому кварталі 2021 року та обіцяє стати найбільшою великою приватизацією в Україні з часів продажу “Криворіжсталі”. Приватизація цього активу також передбачена в Меморандумі України з МВФ. Зокрема, попередню зацікавленість у приватизаційному аукціоні висловили 16 провідних іноземних компаній. Очікується, що стартова ціна складе кілька мільярдів гривень.


Менеджмент ОГХК пов’язує спроби зриву приватизації з боку відлучених від годівничок корупціонерів із тим, що у минулому році компанія отримала рекордний прибуток у розмірі 600 млн грн, порівняно зі 100 млн грн у 2019 році. Варто також зазначити, що у грудні 2020 року компанія оголосила про відкриття вдвічі більших запасів титановмісних рудних пісків на Вільногірському ГЗК, ніж очікувалося, що значно збільшило інвестиційну привабливість компанії та її ринкову ціну.


01033 м. Київ,

вулиця Жилянська, 35

044-359-02-50

info@umcc-titanium.com

© 2020 UMCC-TITANIUM.COM ALL RIGHTS RESERVED